موسسه اسم اعظم | بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ادعیه مستند حرز امام جواد (علیه السلام)

حرز امام جواد (ع): خواص، فواید و طریقه استفاده حرز

حرز امام جواد (علیه السلام)، فواید، طریقه استفاده حرز و آثار آن

عناوین آنچه در این مطلب می خوانید:

فهرست مطالب پنهان

حرز امام جواد (علیه السلام) چیست؟

حرز امام جواد علیه السلام دعایی است که از امام محمد تقی (ع) نقل شده است. همراه کردن نسخه کبیر این حرز یا خواندن نسخه صغیر آن باعث برکاتی در دفع بلا و محافظت از شخص می باشد. متن دعای حرز امام جواد (علیه السلام) به دو صورت وارد شده است: یک نوع دعای صغیر است که خواندنی است و همان حرز امام جواد است که در مفاتیح آمده است. در پاسخ این سوال که حرز امام جواد کجای مفاتیح آمده است عرض می شود “در باب پنجم مفاتیح الجنان، قسمت ذکر بعض احراز و ادعیه موجزه” آمده است. ذکر این نکته اهمیت ویژه ای دارد که این دعای حرز صغیر شرایط خاصی ندارد؛ هر چند همراه کردن آن با توجه به نظر برخی کارشناسان دینی مثل حجت الاسلام فرحزاد نیز مطلوب و مفید است که موسسه اسم اعظم این حرز صغیر را نیز روی پوست آهو برای افرادی که طالب باشند می نویسد.

سفارش حرز امام جواد علیه السلام

توضیحات حرز کبیر امام جواد (علیه السلام):

نوع اول حرز امام جواد (علیه السلام) معروف به حرز کبیر امام جواد است که به حرز امام جواد نسخه طولانی و نسخه اصلی هم شهرت دارد. این حرز دارای آداب و شرایط خاصی می باشد.

 

آداب نوشتن حرز امام جواد (علیه السلام):

حرز امام جواد به طور کامل باید شرایطش رعایت شود و لذا لازم است ما بدانیم که حرز امام جواد را چگونه بنویسیم؟ باید بگوییم حرز امام جواد (علیه السلام) دارای شرایطی طبق روایت هست که برخی از این شرایط مخصوص نحوه نگارش آن است. این شرایط عبارتند از:

 • نوشتن روی پوست آهو

طریقه ی نوشتن حرز امام جواد باید مطابق با دستورات روایی که در قسمت حرز امام جواد در کتاب مهج الدعوات آمده است صورت بپذیرد. نوشتن روی پوست آهو شرط مهم آن است؛ هر چند برخی کارشناسان دینی مثل حاج آقا عالی معتقد هستند نوشتن روی کاغذ هم مفید و مثمر ثمر است.

 • نوشته نشدن در زمان قمر در عقرب

یکی دیگر از شرایط حرز امام جواد (علیه السلام) نوشته نشدن در زمان قمر در عقرب است.

«قمر در عقرب» یک اصطلاح نجومی است. قمر در عقرب حالتی از قرار گرفتن اجرام آسمانی است که معصومین (علیهم السلام) توصیه هایی در موردش دارند. اخترشناسان قرن پنجم قبل از میلاد منطقه البروج را به 12 قسم تقسیم نموده اند. آنان هر برجی را به نام یک جانور نامگذاری کرده اند. چراکه در آن برج با تجمیع ستارگان، آن برج به شکل یک جانور در می آمد. در برج هشتم که ستارگان شبیه عقرب می شوند نام آن برج را عقرب نهادند. و هرگاه قمر در برج یا صورت عقرب قرار می گرفت آن حالت نجومی را قمر در عقرب می نامیدند. برخی کارها مانند مسافرت و ازدواج در این موقع به شدت نهی شده است. مگر آنکه شخص اضطرار داشته باشد یا از طریق صدقه و قربانی، خطرات احتمالی پیش روی خویش را دفع کند.

 • سایر شرایط نگارش حرز

البته برخی شرایط مانند اینکه رو به قبله نوشته شود یا نویسنده با وضو باشد و در موقع کتابت، لباس سفید پوشیده شود، هر چند در روایت نیامده ولی می تواند باعث تاثیر بیشتر این حرز برخی شرایط دیگر که در روایت نیامده هر چند مشهور هم شده باشند؛ مانند اسم پدر یا مادر در حرز امام جواد شرط نیست.

لذا فقط هر شرطی که در روایت آمده را باید با دقت عمل کرد. و بقیه شرایط بیان شده را در صورتی که مویدی از روایت برای آن آورده شود می توان پذیرفت.

متن دعای حرز امام جواد (علیه السلام):

متن کامل حرز امام جواد «علیه السلام» به (دعای حرز امام جواد «علیه السلام» کامل و جامع) مشهور شده است. این دعا در فایل پی دی اف زیر قرار دارد.

كتاب مهج الدعوات و منهج العبادات
كتاب مهج الدعوات و منهج العبادات

دانلود حرز امام جواد
متن حرز امام جواد pdf

 

متن حرز امام جواد علیه السلام | برای چاپمتن حرز امام جواد علیه السلام | برای چاپ

متن حرز امام جواد علیه السلام | نسخه خطیمتن حرز امام جواد علیه السلام | نسخه خطی

 

 

 

 

دعای مخصوص نقره حرز امام جواد (علیه السلام):

دعایی که درباره قاب نقره حرز امام جواد (علیه السلام) است که روی نقره استوانه ای شکلی نوشته می شود. سپس حرز داخل آن گذاشته می شود. این دعا این است:

ﻳَﺎ ﻣَﺸْﻬُﻮﺭﺍً ﻓِﻲ ﺍﻟﺴّﻤَﻮَﺍﺕ ِ، ﻳَﺎ ﻣَﺸْﻬُﻮﺭﺍً ﻓِﻲ ﺍﻟْﺄَﺭَﺿِﻴﻦ ،َ ﻳَﺎ ﻣَﺸْﻬُﻮﺭﺍً ﻓِﻲ ﺍﻟﺪﱡﱡﻧْﻴَﺎ ﻭَ ﺍﻟْﺂﺧِﺮَﺓِ ، ﺟَﻬَﺪَﺕِ ﺍﻟْﺠَﺒَﺎﺑِﺮَﺓُ ﻭَ ﺍﻟْﻤُﻠُﻮﻙُ ﻋَﻠَﻲ ﺇِﻃْﻔَﺎﺀِ ﻧُﻮﺭِﻙَ ﻭَ ﺇِﺧْﻤَﺎﺩِ ﺫِﻛْﺮِﻙ َ، ﻓَﺄَﺑَﻲ ﺍﻟﻠﻪُ ﺇِﻟّﺎ ﺃَﻥْ ﻳُﺘِﻢﱠﱠ ﻧُﻮﺭَﻙَ ﻭَ ﻳَﺒُﻮﺡَ ﺑِﺬِﻛْﺮِﻙَ ﻭ َﻟَﻮ ﻛَﺮِﻩَ ﺍﻟْﻤُﺸْﺮِﻛُﻮﻥَ

 

شرایط استفاده از حرز امام جواد (علیه السلام):

حرز امام جواد علیه السلام طبق روایت شرایطی قبل از استفاده برایش وجود دارد. این شرایط عبارتند از:

1. خواندن نماز حرز امام جواد (علیه السلام)

در باب آداب استفاده از حرز امام جواد باید دقت شود که شرایط حرز امام جواد به طور کامل باید رعایت شود. یکی از شرایط آن خواندن نماز حرز امام جواد است که آداب خاصی از جمله قمر در عقرب نبودن دارد و بعد از خواندن این نماز، حرز اختصاص به شخص خواننده نماز (یا آن فردی که برای او نائب گرفته شده) پیدا می کند.

طریقه ی خواندن نماز حرز امام جواد (علیه السلام):

آداب نماز حرز امام جواد به طریقه زیر است:

این نماز دو تا دو رکعت است. در هر رکعت از این 4 رکعت بعد از حمد موارد زیر باید خوانده شود:

 • 7 بار آیه الکرسی (آیه های 255، 256 و 257 سوره بقره احتیاطا هر سه آیه خوانده شود)
 • 7 بار آیه ی 18 سوره آل عمران (معروف به آیه شهدالله)
 • 7 بار سوره شمس (سوره 91 قرآن)
 • 7 بار سوره لیل (سوره 92 قرآن)
 • 7 بار سوره توحید خوانده می شود

منبع: مهج الدعوات 52، س15

نکته مهم: می توان برای نماز حرز نائب گرفت هر چند احتیاط و بهتر آن است خود فرد نماز را بخواند.

2. بستن به بازوی راست

حرز امام جواد لازم است داخل قاب لوله ای از جنس نقره گذاشته شود و به بازوی راست بسته شود.

با این حال موسسه اسم اعظم برای ساخت نقره حرز امام جواد در گردن هم تدبیری اندیشیده است. با اضافه کردن حلقه هایی روی نقره، قابلیت چنین نحوه استفاده ای را نیز برای استفاده کنندگان محترم (مخصوصا خواهران و خردسال ها) فراهم آورده است؛

هر چند برای درک خواص کامل آن، لازم است (توصیه موکد می شود) تا آنجا که می شود و معذوریتی وجود ندارد؛ حتماً به بازوی راست بسته شود و از آویزان نمودن آن به گردن جلوگیری صورت بپذیرد.

سوال: آیا حرز امام جواد فقط باید به بازو بسته شود یا نه؟!

در پاسخ به این سوال که آیا حرز امام جواد فقط باید به بازو بسته شود یا نه؟! گفته می شود که هر چند باید حرز را به هر نحو ممکن به بازوی راست خود ببندد اما در صورت اضطرار و مشقت زیاد اشکالی ندارد به گردن آویزان نماید یا به نوعی دیگر همراه خود کند.

 

فواید حرز امام جواد (علیه السلام):

حرز امام جواد چه فایده ای دارد و چه آثاری را با خود به همراه دارد؟

مهم ترین چیزی که معمولا در ذهن افراد دنبال کننده این حرز بزرگ مطرح است این است که: حرز امام جواد چه فایده ای دارد و چه آثاری را با خود به همراه دارد؟ در واقع باید گفت آثار و برکات حرز امام جواد بسیار مجرب، زیاد و قابل توجه است. لذا مشهور است که حرز امام جواد برای گرفتن حاجت یا حرز امام جواد برای شفای بیمار یا حرز امام جواد برای گشایش کار و رزق و روزی بطور مثال مفید و مثمر ثمر است؛ از امام جواد علیه السلام نقل است که فرمود: خود را به این دعا حرز کن که اگر همه اهل زمین علیه تو قیام کنند از همه آنها ایمن باشی. حرز امام جواد کامل ترین و جامع ترین احراز شیعی است لذا خواص آن هم کامل تر از بقیه حرزها می باشد.

 

خاصیت های حرز امام جواد با توجه به متن دعا:

الف) دفع بلا؛

در بین ادعیه و احراز، مشهور ترین حرز برای دفع بلا، حرز امام جواد ( علیه السلام) است.

 • دورشدن نگاه و زبان سوء دشمنان و ستمگران
 • دفع شر مردم و سلاطین، شیاطین، جنیان و غولان
 • حفظ از فریب و دشمنی و فساد
 • حفظ از جراحت و غرق شدن
 • حفظ از هلاکت قتل و انتقام و قطع شدن
 • حفظ از بیماری وناخوشی
 • حفظ از شکست خوردن و حفظ آبرو
 • حفظ از فقر و گرسنگی و عطش
 • حفظ از وسوسه و نقصان در دین
 • افزایش قدرت و نیروی شخص
 • حفظ از هر بدی و خطر و ترس
 • پیروزی بر دشمنان
 • مستمرا و دائمی در پناه خدا بودن
 • مشمول رحمت الهی شدن
 • دفع هرگونه حیله و سعایت و فساد

ب) دفع چشم زخم

حرز امام جواد چشم زخم را دفع می کند و برای این منظور هم بسیار موثر است. از جمله خواصی که برای حرز امام جواد علیه السلام از زبان آیت الله بهجت نقل شده است، همین دفع چشم زخم است.

ج) دفع سحر و طلسم؛

طبق متن روایت، حرز امام جواد طلسم و جادو را از بین می برد و بنابر روایت حرز امام جواد برای ابطال سحر بسیار مفید است.

د) آرامش و رفع اضطراب؛

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی در این زمینه بیان می کند که همراه داشتن حرز امام جواد علیه السلام از راه های کسب آرامش است.

منبع: مهج الدعوات 52، س15

 

آثار حرز امام جواد (علیه السلام) در کلام علما:

حرز امام جواد علیه السلام همواره مورد استفاده و تایید بسیاری از بزرگان و علما بوده است. برخی از علما پیرامون عظمت این حرز نکاتی بیان فرموده اند که به برخی از آنها و کلمات گهربارشان که مربوط به حرز امام جواد است در ذیل اشاره می شود:

 

سید بن طاووس

سید بن طاووس در باب خواص حرز امام جواد بیان می کند: روایت است مامون به برکت این حرز، در همه ی جنگ های با روم پیروز شد.

 

آیت الله بهجت

حرز امام جواد از زبان آیت الله بهجت: برای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر، همراه داشتن حرز امام جواد (ع) مفید است.

 

حجت الاسلام فرحزاد

حجت الاسلام فرحزاد در مورد حرز امام جواد در برنامه سمت خدا از آیت الله بهاء الدینی نقلی دارد که: دیدم که فردی با سنگ بزرگی بر سر فردی زد ولی اتفاقی برای آن فرد نیفتاد؛ زیرا حرز امام جواد علیه السلام همراه او بود.

 

مرحوم آیت الله قاضی

مرحوم آیت الله قاضی: حرز امام جواد عليه ‌السلام بايد به بازو بسته شود. و خاصيت آن، (خصوصاً برای باطل کردن سحر و طلسم) فقط در صورت بسته شدن به بازوی راست است.

 

علامه سید بحر العلوم

علامه سید بحر العلوم: حدیث حرز امام جواد (ع) مشهور است و مؤید جواز گذاشتن دعا در قاب نقره ای است.

 

علامه مجلسی

علامه مجلسی می گوید: سحر به عوذات (دعاهای مأثور مثل حرز امام جواد (ع) ) و آیات و توکل به خدا دفع می شوند. (بحار ج60 ص41)

 

آیت الله خرازی

آیت الله خرازی: یادم می آید که حتی از قبل انقلاب این حرز بین بزرگان معروف و مشهور بود.

 

آیت الله عابدی

آیت الله عابدی: مهم ترین مطلب در استفاده از این حرز این است که بدانید با بستن حرز، شما در حفاظت خداوند متعال قرار گرفته اید. پس هیچ کس و هیچ چیز را موثر در نفع و ضرر خود جز خدا ندانید.

 

شیخ نخودکی

شیخ نخودکی و داستان حرز امام جواد: زمانى شريف حسين، شريف مكه مريض مى شود. مرحوم شيخ فضل الله نورى از آقا شيخ حسنعلى اصفهانى درخواست راه علاج و شفاى او را مى كند. ايشان به مرحوم نورى خرما می دهد كه براى او ببرد. وى آن را مى خورد و خوب مى شود و هر دو را به ميهمانى و پذيرايى دعوت مى كند؛ ولى مرحوم شيخ حسنعلى نمى رود، اما مرحوم نورى دعوت او را اجابت مى كند و نزد شريف حسين مى رود. وى از ايشان درخواست مى نمايد كه از من چيزى بخواهيد.

مرحوم نورى براى دعاى حرز حضرت امام جواد (علیه السلام) كه بايد بر پوست آهوى شش ماهه ى تهامه نوشته شود خيلى اهميت قائل می شده است. لذا يك آهوى شش ماهه درخواست مى كند. شريف هم شانزده تا از همان نوع درخواستى را برایش مى فرستد و ايشان سه تا از آن را بر می دارند.

 

حاج آقا عالی

در مورد حرز امام جواد حاج آقا عالی می فرمایند: از مشهورترین و معروفترین و معتبرترین حرزها، حرز امام جواد است. حرز یعنی دعا یا ذکری که همراه انسان باشد و از وی محاظفت بکند در مقابل سحر، طلسم، چشم زخم، بلا. چیزی که از انسان محافظت بکند را می گویند حرز. محکم ترین حرز، حرز امام جواد است. یک حرز دو خطی در مفاتیح هست که آن هم خوب است. ولی حرز اصلی آن حضرت در مهج الدعوات سید بن طاووس است که مفصل است.

 

حجت الاسلام حیدری کاشانی

حجت الاسلام حیدری کاشانی: برای فرزندانتان حرز به کار بگیرید. تمام امامان معصوم (ع) حرز برای ما صادر کرده اند. «حرز» به معنای سپر و حفاظ است در برابر تیر باران شیاطین جن و انس، تیرباران چشم زخم و سحر و طلسم. سحر حق است، اما به کار گرفتن ضد سحر هم حق است. هم از جانب و هم از سوی انسان سحر وجود دارد. چشم و نظر حق است و جای جای قرآن آن را تایید می کند.

 

توضیحات حرز صغیر امام جواد (علیه السلام):

حرز امام جواد در مفاتیح بصورت حرز صغیر نقل شده است. در واقع این حرز امام جواد متن مختصری دارد. فواید این ذکر در صورت خواندن آن شامل حال شخص می شود.

متن حرز امام جواد (علیه السلام)

دعای حرز امام جواد (علیه السلام) یا به عبارتی متن حرز صغیر امام جواد (علیه السلام) (متن کوتاه حرز امام جواد) چنین است:

یَا نُورُ یَا بُرْهَانُ یَا مُبِینُ یَا مُنِیرُ یَا رَبِّ اکْفِنِی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ أَسْأَلُکَ النَّجَاةَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِی الصُّور

آثار واقعی این حرز در همین متن و معنی حرز امام جواد بطور خلاصه آمده که همان دور ساختن بلایا از انسان می باشد.

 

خلاصه داستان حرز امام جواد (علیه السلام)

روزی زنی بر همسر امام جواد که دختر مأمون بود وارد شد و گفت من همسر شوهر تو هستم. او خشمناک شد و به سراغ پدر ش مأمون رفت و قضیه را شرح داد. مأمون که مست بود بسیار غضبناک گردید و در همان حالت مستی به سراغ امام آمد و حضرت را با ضربات شمشیر چندین بار زد. فردای آن روز که از مستی درآمد دختر و خادم مأمون، قضیه را برایش تعریف کردند. او که از رسوایی میترسید غلام خود را برای خبرهای بیشتر به خانه امام جواد فرستاد ولی در کمال تعجب حضرت را سالم دید اما جهت اطمینان بیشتر لباس حضرت را به بهانه تبرک گرفت و به نزد مامون بازگشت. سپس مامون حضرت را احضار و علت عدم آسیب رسیدن به ایشان را جویا شد. حضرت در پاسخ به او فرمودند: به حکمت الهی گزندی از تو به من نرسید چون این حرز به بازوی من بود.

 

زندگی نامه امام جواد علیه السلام

در این بخش مختصری از زندگی نامه امام جواد (علیه السلام) بیان می شود.

از تولد تا امامت

یازدهمین معصوم و نهمین امام در جهان تشیع امام جواد (علیه السلام) است. نام شریفش محمد و لقب معروفش تقی و کنیه اش ابوجعفر (ثانی) می باشد. ایشان در دهم رجب سال 195 هجری در مدینه النبی، جهان را به نور وجود خویش منور ساختند. سیر حیات آن بزرگوار به دو بخش تقسیم می شود که قسمت اول تا هفت سالگی و دوران کودکی آن بزرگوار است و قسمت دوم از هفت سالگی تا آخر عمر شریف آن حضرت می باشد که دوران امامت ایشان است. این در حالیست که رسیدن به مقام امامت و وصایت در خردسالی در طول تاریخ ائمه (علیهم السلام) هیچگونه سابقه ای نداشت. در بیانی از حضرت رضا (علیه السلام) در وصف امام جواد (علیه السلام) آمده که مولودی با برکت تر از امام جواد (علیه السلام) در اسلام به دنیا نیامده است.

شهادت و مرقد مطهر آن بزرگوار

تاریخ شهادت آن حضرت را آخرین روز ماه ذیقعده سال 220 ه.ق در بیست و پنج سالگی بیان کرده اند. نحوه شهادت آن حضرت را مسموم شدن توسط همسرش و به دستور خلیفه وقت بیان نموده اند. محل دفن جسم مطهر ایشان در شهر کاظمین در کنار جد پدری خویش امام کاظم (علیه السلام) قرار دارد.

کلمات گهربار آن حضرت

از آن بزرگوار ادعیه و احراز و احادیث زیادی نقل گردیده است. حرز معروف ایشان معتبرترین و مشهورترین حرز در بین احراز شیعه است. برای حرز خواص و آثار بسیار زیادی قابل شمارش است که به آن اشاره گردید.

امام جواد علیه السلام: مَنِ انقَطَعَ إلى غَیرِ اللّه وَ کَلَهُ اللّه إلَیهِ ؛ آن که به غیر خداوند روى آورد، خداوند به همو واگذارش کند. (بحار الأنوار، ج 68، ص 1۵۵).

امام جواد علیه السلام: قَد عاداکَ مَن سَتَرَعَنکَ الرُّشدَ اتِّباعا لِما تَهواهُ؛ آن که براى پیروى از هوس تو، راه پیشرفت را از تو پنهان کند، با تو دشمنى کرده است. (بحار الأنوار، ج 78، ص 364).

امام جواد علیه السلام: القَصدُ إلَى اللّه تعالی بِالقُلُوبِ، أبلَغُ مِن إِتعابِ الجَوارِحِ بِالأعمالِ ؛ به دل آهنگ خدا داشتن برتر است تا خسته کردن جوارح به عبادت. (بحار الأنوار، ج 78، ص 364).

امام جواد علیه السلام: الثِّقَةُ بِاللّه ثَمَنٌ لِکُلِّ غالٍ و سُلَّمٌ إلى کُلِّ عالٍ؛ اعتماد به خدا بهاى هر چیز گران بها است، و نردبانى به سوى هر بلندایى. (بحار الأنوار، ج 78، ص 364).

 

حدیث و منابع

حدیث حرز امام جواد (علیه السلام) در کتاب های مختلفی نقل گردیده است. مشهورترین منبع اصلی حرز امام جواد در کتاب مهج الدعوات سید بن طاووس می باشد که از مرحوم سید بن طاووس، داستان و آداب این حرز نقل شده است. برخی منابع دیگر این حرز عبارتند از:

➢ مهج الدعوات، 52، س 15؛
➢ مستدرک الوسائل، ج، 13 ص 178 ، ح 15033؛
➢ بحار الانوار ،ج 91، ص 359؛
➢ عیون المعجزات، ص 127؛
➢ منتهی الآمال، باب معجزات امام جواد علیه السلام؛
➢ عوالم العلوم و المعارف و الاحوال من الآیات و الاخبار و الاقوال، ج 23 ص 246؛
➢ مکاتیب الائمه، ج 5 ، ص 419؛
➢ و…

نکته: لازم به ذکر است موسسه فرهنگی اسم اعظم بیش از چهل نسخه از منابع این حرز را رصد و پژوهش نموده که در نوع خود یک کار تحقیقی بی نظیر محسوب می شود. در این بین، برخی از این نسخه ها خطی و برخی دیگر از نسخه های حرز امام جواد چاپی می باشند.
خبرنامه هفتگی اسم اعظم
خبرنامه هفتگی اسم اعظم
با عضویت در خبرنامه ما، هر هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید!
شما هر زمان که بخواهید میتوانید عضویت خودتان را لغو کنید!
64 نظرات
 1. شیدا می گوید

  سلام خداقوت ببخشید در چه صورت حرز باطل میشه مثلا تو اینستاگرام و صفحات مجازی یه دفعه یه صحنه میبینی بی اختیار چشمت میخوره حرز رو باطل میکنه که یه دفعه بی اختیار چشممون بخوره ممنون

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   خیر موردی که فرمودید، حرز را باطل نمی کند.
   و در کل گناه شاید اثر حرز را کم کند، اما حرز را باطل نمی کند.
   موفق باشید.
   یاعلی

 2. Atefeh می گوید

  سلام وقت بخیر من پسری دو سال و شش ماهه دارم که تا الان فقط قادر به گفتن چند کلمه ساده است در حده مامان بابا عمه و بیشتر صحبت نمیکنه عم توجه به صدا زدنش یعنی صدایش میکنند خیلی توجه نمیکنه و برنمیگرده به شخص نگا کنه آیا امکان این هست که برایش دعایی نوشته شود یا هر چیزی که امکان دارد….. ممنون میشم پاسخگو باشید با تشکر

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   با توجه به اینکه پاسخ سوال شما خاص و ویژه می باشد، پیشنهاد می شود با مشاوران موسسه 09159828128 تماس برقرار کنید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.
   موفق باشید.
   یاعلی

 3. مریم می گوید

  سلام ببخشید من پارسال از شما حرز امام جواد گرفتم من با حلقه گردنی می خواستم اشتباهی بدون حلقه فرستادید وبرگشت خورد دوبار حلقه دار فرستادید الان هر موقع به بازو می بستم استرس واضطراب به جایی که کم بشه بیشتر زیاد میشه آیا میشه از خوندن اشتباه نماز باشه یا به خاطر برگشت خوردن حرز باشه ممنون میشم جواب بدید

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   با توجه به اینکه پاسخ به سوال شما نیاز به توضیحات و بررسی بیشتر دارد، لذا پیشنهاد می شود با مشاوران موسسه 09159828128 تماس برقرار کنید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.
   موفق باشید.
   یاعلی

 4. قاسمی می گوید

  سلام در مواقع دستشویی رفتن و زمان پریود و نزدیکی و جنب بودن میشه از حرز استفاده کرد؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   در هر شرایطی می توان حرز را همراه داشت و بهتر است حتی الامکان حرز را از خود دور نکرد؛ فقط زمان استحمام برای جلوگیری از آسیب به حرز استفاده نشود.
   و در زمانی که بدن پاک نیست، حرز و یا نقره حاوی حرز داخل کیف بازوبندی یا گردن آویز قرار بگیرد تا با بدن تماس نداشته باشد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 5. سعید می گوید

  سلام
  سوالم این هست که نماز حرز برای اولین بار که خواستیم ببندیم خوانده میشه یا با هر بار بستن حرز لازمه ؟
  ممنون

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   فقط جهت استفاده از حرز برای بار اول، خواندن نماز لازم است، و بعد از آن دیگر نیازی نیست.
   موفق باشید.
   یاعلی

 6. یوسف می گوید

  سلام
  خاستم بدونم این همه پوست اهو را چطور تهیه میکنید ؟؟یا از چرم های مصنویی استفاده میکنید ؟دعاهایی که مینویسد میشه بازش کرد و بررسی کرد ؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   پوست آهو به وفور یافت می شود و ما حتما ادعیه و احراز را روی پوست آهوی اصل نگارش می کنیم.
   بله شما می توانید در نقره را باز کنید و پوست آهو که روی آن متن حرز نگارش شده است را ملاحظه نمایید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 7. یوسف می گوید

  &&&&&&سلام
  خاستم بدونم این همه پوست اهو را چطور تهیه میکنید ؟؟یا از چرم های مصنویی استفاده میکنید ؟دعاهایی که مینویسد میشه بازش کرد و بررسی کرد ؟&&&&&&

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   پوست آهو به وفور یافت می شود و ما نیز با دقت و حساسیت زیاد نسبت به اصل بودن آن، تهیه می کنیم.
   تمام ادعیه و احراز را می توانید از داخل بسته بندی خارج، سپس ملاحظه و بررسی کنید.
   موفق باشید
   یاعلی

 8. بزرگمهر می گوید

  میخواستم بدونم اگرنماز حرز و نخوانم بستن حرز الکی هست یابایدبه یکنفرپول بدم تابرایم بخوند

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   نماز حرز امام جواد (ع) حتما باید خوانده شود؛ درصورتیکه شرایط خواندن نماز را ندارید می توانید نائب بگیرید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 9. سامان می گوید

  آیا درآوردن حرز از قاب نقره آن را باطل میکند؟؟؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   خارج کردن حرز از نقره مخصوص، آن را باطل نمی کند؛ اما نقره از آداب و شرایط حرز می باشد و باید حرز داخل آن نگهداری شود.
   موفق باشید.
   یاعلی

 10. سارا می گوید

  سلام.حرز باید حتما داخل نقره استوانه باشه؟حرز من داخل قاب نقره ای هست که روش سنگ عقیق قرار داره.ایرادی داره؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   طبق روایت متن حرز باید روی پوست آهو نوشته شود، سپس داخل نقره که دعای مخصوص روی آن حک شده است قرار بگیرد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 11. leila می گوید

  سلام تا قبل از آشنایی با شما از پیج حرز برای دخترم خریدم که حرز به نامش زده شد و شبها هنوز به شدت می‌ترسه..نمیدونم اشکال از چیست ؟؟مگه ترس رو رفع نمیکنه ..حرز مشکل داره؟؟لطفا راهنمایی کنید

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   با توجه به اینکه پاسخ به سوال شما نیاز به توضیحات و بررسی بیشتر دارد، لذا پیشنهاد می شود جهت مشاوره با کارشناسان موسسه هر روز به غیر از روزهای تعطیل در ساعات ۹ الی ۱۳:۳۰ و ۱۷ الی ۱۹ با شماره ۰۹۱۵۹۸۲۸۱۲۸ داخلی ۱ تماس حاصل فرمائید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.
   موفق باشید

 12. فریبا می گوید

  سلام
  خواهرم حرز امام جواد رو سفارش دادند من می توانم حرزی رو که خ8ـاهرم بنام خودش سفارش داد رو با اجازه خودشون به گردن و بازوم ببندم؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   بله موردی ندارد؛ فقط باید نماز حرز امام جواد (ع) را برای خود بخوانید و بعد استفاده کنید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 13. فریبا می گوید

  سلام خواهرم حرزامام جواد بنام خودشون سفارش دادند ایا من میتونم با اجازه خودشون از حرز بازویند و گردنبد استفاده کنم

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   بله مشکلی ندارد؛ نماز حرز امام جواد (ع) را برای خود بخوانید و بعد استفاده کنید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 14. فریی می گوید

  سلام
  خواهرم پک کامل حرز امام جواد رو بنام خودشون سفارش دادند ایا من میتونم با اجازه خودشون از پک کامل بازوبند و گردنبد استفاده کنم؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   حرز امام جواد (ع) را می توانید مجدد شما استفاده کنید؛ فقط باید نماز حرز را برای خود بخوانید و بعد استفاده کنید.
   اما دعای گشایش روزی امیرالمؤمنین (ع) چون به نام فرد نوشته شده است، شما نمی توانید استفاده کنید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 15. زهره فرهادنیا می گوید

  سلام وقتتون بخیر آیا خواندن حرز امام جواد (ع) تاثیری داره برای گشایش رزق و روزی و…یا برای تاثیر همه چی حتما باید به بازو بسته بشه؟ و اگر بخوایم تهیه کنیم از کجا میشه تهیه کرد ؟ ممنون

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   وقت شما هم بخیر
   حرز امام جواد (ع) آثار و برکات زیادی دارد، ان شاءالله که برای افزایش رزق و روزی هم موثر است.
   توصیه شده است جهت بهره مندی کامل از آثار حرز، به بازوی راست بسته شود اما استفاده به صورت گردن آویز و یا همراه کردن هم موثر هست.
   شما می توانید حرز امام جواد (ع) را از طریق لینک https://esmeazam.com/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87/%d8%ad%d8%b1%d8%b2-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c/ سفارش دهید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 16. علیرضا می گوید

  سلام ببخشید یه سوال داشتم
  خواص و فوایدی که برای حرز امام جواد نوشتین فقط برای حرز کبیر هست یا برای حرز صغیر هم درست هست؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   آثار واقعی حرز صغیر در خود متن و معنی حرز صغیر امام جواد (ع) بطور خلاصه آمده که همان دور ساختن بلایا از انسان می باشد؛ و درصورت خواندن آن شامل حال شخص می شود.
   و خواص دیگری که کامل بیان شده با توجه به متن حرز، مربوط به حرز کبیر امام جواد (ع) می باشد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 17. شریفی می گوید

  سلام وقت شما بخیر
  من نماز روخوندم ولی سوره لیل روفراموش کردم بخونم باید دوباره از اول خونده بشه

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   بله باید نماز را مجدد بخوانید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 18. محمدرضا می گوید

  سلام علیکم من حدودا یکسال پیش حرز صغیر امام جواد علیه السلام رو تهیه کردم و برای بستن اون نماز خواندن الان حرز کبیر رو تهیه کردم لازمه باز نماز بخوانم؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   بله برای حرز جدید باید نماز را مجدد بخوانید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 19. افشین می گوید

  سلام وعرض ادب واحترام ازپارس ابادمغان نقطه صفرمرزی مرز باکو باایران مینویسم سفارش حزرامام جوادکه داده بودم امروزبدستم رسیدنمازش را خواندم وحرز رو به بازوی راست بستم ازخدامیخوام نمازم روقبول کنه واثرات حرزشامل حال من هم بشه وایمان دارم تمامی مواردحرز تک به تک شامل حال بنده میشه.
  دست اونایی که زحمت کشیدن ازمشهدبرام فرستادن دردنکنه.دعاگوی همه ی شماهستم شماهم مرادعاکنید

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   ان شاءالله که پر خیر و برکت باشد و به خواست پروردگار از تمامی آثار حرز بهره مند شوید.
   از لطف شما بسیار سپاسگزاریم.
   امیدواریم که همیشه سلامت و موفق باشید.
   التماس دعا
   یاعلی

 20. H . D می گوید

  سلام علیکم
  ببخشید برای نوشتن و همراه داشتن حرز آیا باید حرز صغیر نوشته شود یا حرز کبیر و یا هر دوتاش و اینکه کدومشون مؤثرتره.

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   خواص هر کدام در همین صفحه (https://esmeazam.com/%d8%ad%d8%b1%d8%b2-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%af-%d8%b9-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d9%81%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%ad%d8%b1%d8%b2-%d8%b7%d8%b1%db%8c%d9%82%d9%87-%d8%a7%d8%b3/) کامل توضیح داده شده است؛ لطفا مطالعه بفرمایید.
   لزومی نیست حتما حرز صغیر همراه با حرز کبیر نوشته شود.
   هر دو معتبر و موثر هستند اما با توجه به روایت و متن هر دو حرز، حرز کبیر آثار بیشتری دارد و به قولی معروف تر است.
   موفق باشید.
   یاعلی

 21. آیدا می گوید

  سلام من توان خرید قاب نقره برای حرز روندارم ولی به جاش چسب زدم وبعدش می خوام زر ورق بزنم اشکال داره ؟واین که درسته که می گن داخل قاب نقره باشه بهتره ولی داخل چسب وزر ورق تاثیرش کمتره واون اثر خاص رو نداره درسته ؟ واشکال نداره حرز رو برای بار اول شب بستمش؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   قاب نقره جزء شرایط و آداب حرز می باشد، و اگر آداب تهیه حرز کامل رعایت نشود، حرز بی اثر نمی شود اما ممکن است اثر آن کم شود.
   برای استفاده از حرز برای بار اول تنها کافی است در ایام قمر در عقرب نباشد، و موردی که می فرمایید مشکلی ندارد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 22. نوری می گوید

  سلام وقتتون بخیر یکی از اقوام حرز امام جواد رو از موسسه شما خرید کردن برای ما به همراه کیف بازو بند میخواستم بدونم آیا میشه این حرز رو به همراه گردنبند نقره به گردن آویخت یا حتما باید با کیفش باشه؟
  سپاس از شما

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   گرچه که توصیه شده است جهت بهره مندی کامل از آثار حرز، به بازو بسته شود، اما استفاده به صورت گردن آویز و یا همراه کردن نیز مؤثر هست؛ بنابراین می توانید زنجیری تهیه کنید و نقره را به گردن آویز کنید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 23. حمیدگوهرخواه می گوید

  باسلام،میخواستم بدونم قاب نقره ای و بازوبند چرمی چه جوری استفاده میکنن؟ منظورم اینه که حرز کبیر رو داخل قاب نقره میذارن و قاب نقره رو تو بازوبند چرمی؟میشه راهنمابی کنید

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   متن حرز کبیر امام جواد (ع) روی پوست آهو نوشته می شود؛ سپس لوله شده، داخل نقره قرار می گیرد.
   نقره را داخل بازوبند یا کیف گردن آویز قرار می دهند.
   موفق باشید.
   یاعلی

 24. حمیدگوهرخواه می گوید

  باسلام،میخواستم بدونم قاب نقره ای و بازوبند چرمی چه جوری استفاده میکنن؟ منظورم اینه که حرز کبیر رو داخل قاب نقره میذارن و قاب نقره رو تو بازوبند چرمی؟میشه راهنمابی کنیدو اینکه پک کامل بازوبند چرمی هم داره؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   متن حرز کبیر امام جواد (ع) روی پوست آهو نوشته می شود؛ سپس لوله شده، داخل نقره قرار می گیرد.
   نقره را داخل بازوبند یا کیف گردن آویز قرار می دهند.
   همراه پک هایی که در آن نقره ارائه شده است، یک بازوبند چرم مصنوعی (بازوبند معمولی و نه چرم طبیعی) هدیه داده می شود.
   در صورت تمایل می توانید از بین بازوبند های چرم طبیعی اسم اعظم که در انواع مختلف ارائه شده اند (https://esmeazam.com/shop/) یک نوع را متناسب با سایز دور بازوی خود انتخاب و سفارش دهید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 25. حمیدگوهرخواه می گوید

  سلام میشه بفرمایین نیت نمازش چگونه است؟ نیت خاصی میگن؟ اسم شخص و مادر یا اسم شخص و پدر هم میگن؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   خیر نیازی به نیت خاصی نیست؛ اگر برای خود، نماز را می خوانید تنها کافی است نیت کنید که نماز حرز امام جواد (ع) را می خوانید؛ اما اگر به نیابت از فرد دیگری نماز را می خوانید باید در نیت نماز، نام و نام پدر فرد را ذکر کنید.
   موفق باشید.
   یاعلی

 26. حمیدگوهرخواه می گوید

  سلام در دعای وسعت امام علی اسم مستعار پدر شخص رو مینویسن یا اسم شناسنامه ایش رو؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گزامی؛
   سلام علیکم
   نامی که بدان شهرت دارند و بیشتر با آن ایشان را صدا می زنند باید ذکر شود.
   موفق باشید.
   یاعلی

 27. امیر می گوید

  امروز ساعت ۱۵.۱۵ یا ۱۵.۲۰ یا ۱۵.۳۰ میگن وارد قمر در عقرب شدیم . من ظهر بدستم رسید حرز امام جواد بعد ساعت ۱.۳۰ خوندم نمازشو تا ۲.۴۵ دقیقه تموم شد ینی قبل از شروع شدن قمر در عقرب . بعد حالا امروز روز قمر در عقرب حساب میشه و مشکل داشته یا مشکلی نداشته قبل از ساعت شروع شدنش خوندم؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   لطفاً در این خصوص با مشاوران موسسه هر روز به غیر از روزهای تعطیل در ساعات ۹ الی ۱۳:۳۰ و ۱۷ الی ۱۹ با شماره ۰۹۱۵۹۸۲۸۱۲۸ داخلی ۱ تماس حاصل فرمائید تا در این زمینه شما را بهتر راهنمایی کنند.
   موفق باشید

 28. فاطمه می گوید

  سلام ، وجود قاب نقره از الزامات حرز هست؟ آیا بدون قاب نقره هم حرز آثار و برکات خود را دارد ؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب ارجمند؛
   سلام علیکم
   داشتن قاب نقره از الزامات حرز است و بدون نقره آثار آن کامل نیست.
   موفق باشید

 29. mahsa.taeb می گوید

  با سلام

  نماز این حرز رو باید خودمون بخونیم یا میشه کسی به نیابت ما بخونه؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   برای نماز حرز می توانید نائب بگیرید ولی برای بهره مندی از تمام فیوضات معنوی آن بهتر است شخص خودش بخواند. در هر صورت خواندن نماز حرز امام جواد علیه السلام توسط شخصی دیگر به نیابت از شما مشکلی ندارد.
   موفق باشید

 30. مهدی می گوید

  سلام وقت بخیر ،آیا نسخه چاپی درست و مؤثر هست یا باید حتما دست نویس باشه؟؟؟
  چون من نسخه چاپی حرز رو ک روی کاغذ کاهی همراه با بازوبند تهیه کردم

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   اثری که در نسخه دستنویس هست قابل مقایسه با نسخه چاپی نیست. دوم اینکه در روایت حرز امام جواد علیه السلام آمده است که روی پوست آهو نگارش شود.
   موفق باشید

 31. فردین می گوید

  سلام ایا مُرکبی که شما جهت نوشتن استفاده میکنید همان ترکیب گلاب و زعفران هست؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   مُرکبی که جهت نوشتن حرز امام جواد (ع) استفاده می شود از جوهر است.
   موفق باشید

 32. S.A می گوید

  سلام ایا حرز امام جواد از نوع صغیر همین خواص رو داره یا نه

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب ارجمند
   سلام
   حرز صغیر امام جواد علیه السلام خواندنی است نه همراه کردنی؛ و خواص حرز کبیر را ندارد و آداب آن هم متفاوت است.
   موفق باشید

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

نوزده + پنج =