موسسه اسم اعظم | بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ادعیه مستند حرز امام جواد (علیه السلام)

گشایش بخت (سوره احزاب)

سوره احزاب روی پوست آهو برای گشایش بخت جهت تسریع امر ازدواج و زیاد شدن خواستگار

سوره احزاب جهت بخت گشایی

سوره مبارکه احزاب سی و سومین سوره قرآن است که مدنی است و 73 آیه دارد. بر طبق احادیثی که نقل شده نگارش این سوره روی پوست آهو، خاصیت بخت گشایی و تسریع در امر ازدواج است.

از رسول خدا ( صلی الله علیه و آله) نقل است که فرمود:

«من قرأ هذه السوره و علمها ما ملکت یمینه، من زوجه و غیرها، أعطی أمانا من عذاب القبر، من کتبها فی رق غزال و جعلها فی حق فی منزله کثرت الیه الخطاب و طلب منه التزویج لبناته و أخواته و سائر قرباته و رغب کل احد إلیه و لو کان صعلوکا فقیرا بإذن الله تعالی».

یعنی «هرکس این سوره را بخواند و به خانواده اش و دیگران بیاموزد از عذاب قبر در امان است. کسی که آن را روی پوست آهو بنویسد و در ظرف مخصوصی، در خانه اش قرار دهد خواستگاران برای او زیاد می‌شوند و از او ازدواج برای دختران و خواهران و بقیه نزدیکانش طلب می کنند و همه کس به او ترغیب می شود هر چند بی‌خانمان و فقیر باشد».

از امام جعفر صادق (علیه السلام) هم نقل شده که فرمود:

«من كتبها في رق ظبي، و جعلها في منزله جاءت إليه الخطاب في منزله، و طلب التزويج في بناته، و أخواته، و جميع أهله و أقربائه، بإذن الله تعالى».
یعنی «هرکس سوره‌ی احزاب را بر روی پوست آهو نوشته و آن را در منزل خود قرار دهد، به اذن خداوند متعال تعداد خواستگارانی که به منزل آن مرد می‌آیند، افزایش می‌یابد و از او برای ازدواج با دختران، خواهران و سایر قبیله و نزدیکان وی، خواستگاری می‌کنند».

همچنین در روایت دیگری آمده که ایشان فرمود:

«ومنْ کَتَبَهَا فِی رَقِّ غَزَالٍ وَ جَعَلَهَا فِی حُقٍّ فِی مَنْزِلِهِ کَثُرَتْ إِلَیْهِ الْخُطَّابُ، طُلِبَ مِنْهُ التَّزْوِیجُ لِبَنَاتِهِ وَ أَخَوَاتِهِ وَ سَائِرِ قَرَابَاتِهِ وَ رَغِبَ کُلُّ أَحَدٍ إِلَیْهِ وَ لَوْ کَانَ صُعْلُوکاً فَقِیراً بِإِذْنِ اللَّهِ تَعَالَی».

یعنی «و هرکس این سوره را بر روی پوست آهو نوشته و آن را درون حُقّه¬ای، داخل منزل خود قرار دهد، به اذن خداوند، تعداد خواستگاران، نزد او افزایش می‌یابد و از او برای ازدواج با دختران، خواهران و سایر نزدیکان وی خواستگاری می‌کنند و همه کس به او میل پیدا می‌کنند، اگرچه او درویش و بینوا باشد».

منابع: (تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۸ / البرهان في تفسير القرآن، ج‏4، ص: 408 و 409)

نکته مهم:
ذکر این نکته لازم است که گاهی، بختِ شخص بخاطر سحر یا طلسم بسته شده که همراه داشتن حرز امام جواد (علیه السلام) یا دعای دفع سحر یا حرز امیرالمومنین (علیه السلام) می تواند مانع و دفع کننده این مشکل باشد.

خواص سوره احزاب روی پوست آهو

خواص و آثاری که برای نگارش این سوره روی پوست آهو در روایات وارد شده چنین است:

 • 1- افزایش استقبال خواستگاران به دختر و خواهر و بستگان شخص.
 • 2- رغبت افراد به (خود و بستگان) آن شخص هرچند فقیر باشد.

 

آداب استفاده سوره احزاب جهت تسریع امر ازدواج

برای بهره مندی از خواص سوره احزاب جهت بخت گشایی، آداب و شرایطی وجود دارد که در جهت تاثیرگذاری هرچه بیشتر آن لازم است رعایت شود. این آداب چنین اند:

 • 1- وضو داشتن و رو به قبله بودن در موقع نگارش سوره
 • 2- نوشتن صحیح و درست متن سوره بر روی پوست آهو
 • 3- آویزان کردن سوره در داخل یک کوزه یا گلدان و قرار دادن آن در جایی مثل طاقچه یا کمد
 • 4- رعایت احترام قلبی و داشتن اعتقاد نسبت به تاثیرات آن
 • 5- رعایت تقوای الهی در راستای تاثیرگذاری بیشتر آن
 • 6- عدم نیاز به همراهی سوره با شخص

روایت اول

رسول اکرم (صلی الله علیه و آله):

من قرأ هذه السوره و علمها ما ملکت یمینه، من زوجه و غیرها، أعطی أمانا من عذاب القبر، من کتبها فی رق غزال و جعلها فی حق فی منزله کثرت الیه الخطاب و طلب منه التزویج لبناته و أخواته و سائر قرباته و رغب کل احد إلیه و لو کان صعلوکا فقیرا بإذن الله تعالی.

ترجمه:

کسی که این سوره 🔅(سوره احزاب)🔅 را بخواند و به خانواده اش و دیگران بیاموزد از عذاب قبر در امان است.

کسی که آن را روی ⚜پوست آهو⚜ بنویسد و در ظرف مخصوصی قرار دهد و در خانه اش قرار دهد خواستگاران برای او زیاد می‌شوند و از او ازدواج برای دختران و خواهران و بقیه نزدیکانش طلب می کنند و همه کس به او ترغیب می شود هر چند بی‌خانمان و فقیر باشد.

📚تفسیر برهان سوره احزاب

 

دعای گشایش بخت (احزاب)

 

روایت دوم

قال الصادق علیه السلام:

من کتبها فی رق ظبی وجعلها فی منزله جاءت الیه الخطاب فی منزله وطلب التزویج فی بناته وأخواته وجمیع أهله وأقربائه بإذن الله تعالی.

ترجمه:

کسی که آن 🔅(سوره احزاب)🔅 را روی 🔅پوست آهو🔅 بنویسد و در خانه اش قرار دهد، خواستگاران به سوی او در منزلش می آیند و خواستگاری می شود از دخترانش و خواهرانش و همه نزدیکان (مجرد) او به اذن خداوند متعال.

📚تفسیر برهان سوره احزاب💥

 

 

اصل متن روایت در کتاب تفسیر البرهان

 

اصل متن روایت در کتاب تفسیر البرهان

کتاب تفسیر البرهان علامه سید هاشم بحرانی استاد شیخ حرعاملی

 

کتاب تفسیر البرهان علامه سید هاشم بحرانی

محصول گشایش بخت

محصول گشایش بخت

 

خرید محصول گشایش بخت

 

شان نزول سوره احزاب

سوره احزاب در بين سال دوم تا پنجم هجرى نازل شده است و از لحاظ ترتیب نزول نود و دومین سوره قرآن می باشد. کلمه «احزاب» يازده مرتبه در قرآن مبين آمده و همه در مقام ذمّ است و مراد از آنها دسته هاى اهل كتاب و مشركين و تكذيب كنندگان پيامبران است (قاموس قرآن، ج 2، ص 126).

تنها نام اين سوره، احزاب به معناى حزب ها و گروه هاست که بر اساس آيه بیستم، لشكريان كفار مكه و ديگر قبايل عرب كه براي جنگ با مسلمين به مدينه آمدند علت نامگذاري اين سوره به احزاب مي باشد (ماجراي جنگ احزاب يا خندق). همچنین در آيه بیست و بیست ‌ودوم اين سوره سخن از احزاب و گروه ها به میان آمده که می تواند علت نامگذاری این سوره به احزاب باشد.

اساسى ترين هدف هاى سوره احزاب عبارت اند از:

 • سازماندهى زندگى اجتماعى مسلمانان با بيان مقررات و قوانين زندگى براى آنان؛
 • هدايت مسلمانان در دورۀ سخت هجوم مشركان و خيانت يهوديان طى دو جنگ احزاب و بنى‌قريظه؛
 • مبارزه با رسوبات خرافات جاهلى در ميان مسلمانان.
  ( تفسير قرآن مهر، ج 16، ص 297 – 300).

فضائل خواندن سوره احزاب

در کتاب تفسیرالبرهان، ذیل تفسیر این سوره، در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده: «من كان كثير القراءة لسورة الأحزاب كان يوم القيامة في جوار محمد (صلى الله عليه و آله) و أزواجه». یعنی (كسى كه سوره احزاب را زياد بخواند، در روز قيامت در پناه پیامبراکرم صلى الله عليه و آله و ازواج او مى باشد).

از پیامبر اسلام (صلى الله عليه و آله) نیز نقل شده است: «من قرأ هذه السورة، و علمها ما ملكت يمينه، من زوجة و غيرها، اعطي أمانا من عذاب القبر». یعنی (هرکس این سوره را بخواند و آن را به افرادی که تحت حمایت او هستند مانند همسر و دیگران یاد بدهد، از عذاب قبر در امان می‌ماند.

همچنین در کتاب خواص قرآن تالیف آیت الله محمدباقر نجفی از آن حضرت نقل است که فرمود: خواننده «سوره مبارکه احزاب» را در روز قیامت، در میان ملکوت اعلی، عبد شکور نامند.

Big news weekly newsletter
Big news weekly newsletter
Get a helpful email every week by subscribing to our newsletter!
You can cancel your membership at any time!
84 نظرات
 1. بهار می گوید

  سلام, این سوره فقط برای خودخریدارخواستگارا رو زیادمیکنه یا برا خواهراشم زیادمیکنه؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام علیکم
   طبق روایت حضرت پیامبر و امام صادق (ع) اثار این سوره برای اقوام و خویشان دختر هم میتواند مفید باشد

   التماس دعا

 2. رضا می گوید

  سلام
  توی روایت امر شده که بنویس
  این نمی تونه با این معنا باشه که هر کسی فقط می تونه برای خودش و خانواده اش بنویسه ؟ و اگر کس دیگه ای بنویسه عمل نمی کنه ؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   امام جواد حرز رو برای مامون نگارش کردند و به او دادند
   بنویس به معنای نوشتن است نه مطلق به معنای شخص بنویسد

   التماس دعا

 3. ستایش می گوید

  سلام.دعای گشایش بعد از چه مدتی اثر میکنه؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم

   برای ادعیه اهل بیت زمان نمیتوان مشخص کرد

   یاعلی

  2. ناشناس می گوید

   با عرض سلام و خسته نباشید ما ۴ تا بچه هستیم همه بیکار با سن بالا ازدواج نکرده باید چکار بکنیم من با شما زیاد حرف دارم ولی نمیدونم چکار کنم اگه خواهش کنم شماره تماس لطف کنید
   ببخشید میتونم حضوری خدمت برسم

   1. موسسه اسم اعظم می گوید

    سلام و علیکم
    لطفا در خصوص این موضوع و دریافت مشاوره لازم از بخش تماس با ما پیام خود را ارسال فرمایید.
    موفق باشید

 4. علی اکبریان می گوید

  سلام من متن سوره احزاب رو در یک برگه تک رو A4 سفید در روز سعد پرینت سیاه و سفید کردم قرار دادم در یک کوزه نو و یکبار سرش رو بستم بعد از چند ماه سرش رو باز کردم ولی تا حالا اثر نداشته یعنی فقط باید روی پوست آهو باشه تا اثر کنه من دو تا خواهر بالای سی سال مجرددارم برای اون ها خواستم .

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام اصل روایت بر پوست اهو می باشد اما بد نیست کاری رو هم که کردید

   1. ویدا می گوید

    سلام
    عذر میخوام خب آخه ما پوست آهو از کجا بیاریم..من به شخصه نمیتونم تهیه کنم

    1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

     مخاطب گرامی؛
     سلام علیکم
     با توجه به اینکه پوستی که ما برای نگارش ادعیه و احراز استفاده می کنیم، توسط کارشناسان موسسه با دقت و حساسیت بررسی و سپس خریداری می شود؛
     شما می توانید پوست آهوی اصل را از موسسه اسم اعظم تهیه نمایید.
     موفق باشید.
     یاعلی

 5. علی اکبریان می گوید

  سلام حرز امام جواد علیه السلام رو میشه بعد از مرگ هم به نسل بعد هدیه داد اون شخص بعدی هم باید نمازش رو دوباره برای خودش بخونه ؟ میشه حرز رو بعد از اینکه داخل استوانه نقره قرار گرفت داخل نایلون قرار داد و سرش رو بست بعد داخل بازوبند چرمی قرار داد که رطوبت واردش نشه بازم اثرش هست ؟ بعد در زمان روابط زناشویی باید از بازو برداشت ؟ به همراه میت هم میشه دفن کرد ؟ نوشتن سوره احزاب روی پوست آهو نمونه ای داشته که موجب گشایش بخت بشه من اقوامم دختران بالای چهل سال مجرد دارند برای ایشان هم موثر است ؟ برای حرز جواد علیه السلام اسم شخص و اسم پدر هم لازمه ؟ با تشکر فراوان .

 6. علی اکبریان می گوید

  اگر سوره احزاب روی پوست آهو بعد از ازدواج دختران مجرد در منزل بماند ایرادی داره یا باید با خودشان ببرند .

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام تفاوتی ندارد

 7. علی اکبریان می گوید

  سلام پوست آهو خام هم برای فروش دارید برای نوشتن سوره حاقه که در حدیث برای اطفال و زنان باردار مفید است لازم دارم .

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام بله

 8. علی اکبریان می گوید

  سلام یه سوال دیگه دارم : اگه حرز امام محمد تقی جواد الائمه علیه السلام اینقدر موثر است و به نوعی ضد سلاح و تیغ بند است چرا عزیزان نیروهای مسلح از آن استفاده نمی کنند خصوصا افسران عالی رتبه ؟ آیا اطلاع ندارند ؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام الحمدلله اطلاعی که ما داریم سرداران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله : سردار سلیمانی ، سردار قاسمی حرز امام جواد همراه دارند همچنین بسیاری از عزیزان خودشون جهت تهیه اقدام کردند

 9. علی اکبریان می گوید

  سلام اگه متن سوره ها رو روی کاغذ پرینت کنیم و نشسته دو نماز دو رکعتی حرز جواد علیه السلام را بخوانیم کافی است یا مثلا رکعت اول هر نماز رو ایستاده و رکعت دوم را نشسته بخوانیم ؟ مدتش زیاده حدود یک ساعت طول می کشه . آیه شهد الله که در نمازش هست و آیه بعدش خوانده میشه یا فقط آیه شهدالله ؟ وقتی نمازها تمام شد فقط برای همون حرز موثر است یا اینکه اگه اون حرز رو زمانی به کسی که نیازمند است هدیه بدم و یک حرز جدید بخرم باید دوباره نماز رو برای حرز جدید هم بخونم؟ از کجا بفهمیم حرز فعال سازی شده ؟

 10. سارا می گوید

  سلام ببخشید من حرز امام جواد رو زمانی استفاده کردم که قمر در عقرب بود. یعنی مثلا ساعت۴:۳۰ بعد از ظهر قمر در عقرب بود و من یه ساعت قبلش حرز رو استفاده کردم. الان میخوام بدونم حرز برای من بی تاثیره؟؟ و یا تاثیر منفی میذاره،؟ باید یکی دیگه بگیرم؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   انشاله که مشکلی نداره و صحیح است

 11. علی اکبریان می گوید

  سلام آیا حرز جواد علیه السلام روی دفع بلا از خانواده و محل کار و اطرافیان هم اثر داره یعنی نوعی سپر محافظتی برای نزدیکان و همکاران هم محسوب میشه؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام در روایت حرز فردی است اما امکان تاثیر گذاری رو هم ممکنه داشته باشه نمیشه دقیق گفت

   یاعلی

 12. علی اکبریان می گوید

  سلام مگه نگفتید سردار عزیز دل ما شهید حاج قاسم سلیمانی هم حرز امام جواد علیه السلام دارند پس چرا در آن حادثه شهید شدند ؟ یعنی حرز ایشان اصل نبود و یا حرز آن روز همراهشان به بازو بسته نشده نبود و یا اینکه قضا و قدر الهی شهادت ایشان در آن موعد بود ؟ خیلی برام مهمه . خیلی قلبا از بابت شهادت مظلومانه ایشان غصه دارم . خدا شیطان بزرگ ، آمریکا را نابود کند . ظهور حضرت قائم آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم را به حق خون شهدا و این شهید بزرگوار تعجیل فرماید .

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   با عرض تبریک خدمت حضرت صاحب الزمان و تسلیت به مردم غیور ایران اسلامی
   با توجه به شنیده ها سردار سلیمانی از ایت الله جوادی عاملی حرز گرفته بودند و از لحاظ ادابی مشکل نداشته … اما موضوع شهادت موضوعی فراتر از اثار حرز است . نمیتوان گفت حرز یعنی تماما دوری از مرگ . حرز با مبانی فرهنگ ایثار رابطه نزدیک دارد و شاید یکی از اثار حرز شهادت در راه حق باشد . شاید شهادت سردار، در این موقعیت زمانی واجب بوده و بلایی عظیم تر از سر جمهوری اسلامی رفع شده است. در پایان باید گفت که سردار سپهبد سلیمانی خود ارزوی شهادت داشت و به حاجت خود در سال های طولانی رسید.

   یاعلی
   #انتقام_سخت در پیش است

 13. علی اکبریان می گوید

  سلام امروز دوشنبه است من حرز جوادعلیه السلام و دعای روزی مولا علی علیه السلام رو سفارش داده بودم و جمعه نمازش رو خواندم و به دستم بستم . از شنبه به بازوی راستم وصل کردم و درآمدم بیشتر شده در همین سه روز درآمد یک هفته رو داشتم . در ضمن تواتر ذهنی یا همون فکر و خیالم خیلی کمتر شده و احساس آرامش بیشتری دارم در واقع میشه گفت که روزی راحتر بدست میارم و برکت هم داره . ترس هام کمتر شده چون خیلی از اون ها بخاطر افکار منفی متواتر بود و قصد دارم سال آینده حتما ازدواج کنم سنم بالای سی سال است . اکنون حس می کنم در زمان حال دارم زندگی می کنم یعنی حس حضور در لحظه رو بیشتر دارم و بیشتر احساس می کنم زیر چتر نور رحمت خدا قرار دارم و ازم حمایت میکنه و منو میبینه و ناظر است . این تجربه این سه روزم بود بعدا هم تجربیاتم رو می نویسم ان شاء الله .

  1. سمیرا موسوی می گوید

   خوشبحالتون پس چرا برای من هیچ تغییری ایجاد نشده

   1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

    مخاطب گرامی؛
    سلام علیکم
    اثرگذاری ادعیه و احراز به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ لذا پشنهاد می شود در صورت صلاحدید جهت مشاوره با کارشناسان موسسه هر روز به غیر از روزهای تعطیل در ساعات ۹ الی ۱۳:۳۰ و ۱۷ الی ۱۹ با شماره ۰۹۱۵۹۸۲۸۱۲۸ داخلی ۱ تماس حاصل فرمائید تا موضوع بررسی و ان شاءالله مشکل شما حل شود.
    موفق باشید.
    یاعلی

 14. علی اکبریان می گوید

  یک سوال : این سوره احزاب درون کوزه رو باید همون جور به دیوار نصب کرد یا درونش چیزی از لباس دختر یا خانم مجرد قرار داد ؟ سرش باید بسته باشه ؟ مثلا روش رو سلفون پلاستیکی بکشیم برای سالم ماندن درونش خوبه

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   طبق روایت هیچگونه عملی لازم نیست

   1. Lila می گوید

    سلام خسته نباشیدمن خودم میتونم حرز امام جواد رابنویسم

    1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

     مخاطب گرامی؛
     سلام علیکم
     بله مانعی ندارد؛ می توانید با رعایت تمامی آداب طبق روایت، حرز را نوشته و استفاده کنید.
     موفق باشید.
     یاعلی

 15. یکتا می گوید

  سلام .وقت بخیر
  ایا حرز حضرت جواد ع برای بخت گشایی و ازدواج هم تاثیر دارد ؟ یا صرفا برای دفع بلا باید به بازو بسته شود .

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   در مورد اثر گشایش بخت در حرز امام جواد میتوان گفت اگر طلسم یا سحری باشد انشالله به برکت حرز امام جواد رفع خواهد شد

   یاعلی
   التماس دعا

 16. س می گوید

  سلام. من حرز امام جواد از سایتتون گرفتم و حالا می خوام گشایش بخت سفارش بدم برای خودم آیا امکانش هست؟ یا نه همون حرز امام جواد خوبه .این حرز خوب بود اما نتونست مشکل طلسم ازدواج وبخت من رو حل کنه. لطفا راهنماییم کنید.

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   ادعیه اهل بیت طوری نیست که تمام حاجات رو آنی و طبق میل ما برطرف کنه . این ادعیه طوری است که به صلاح شما و به صورت باطنی موثر است . انشالله حرز امام جواد موثر خواهد بود ولی توکل شما باید به خداوند باشد

   یاعلی
   التماس دعا

 17. ایستاده می گوید

  سلام کسی که بختش به وسیله فردی که دشمنی داشته بسته شده و لازم شده دعای گشایش بخت براش روی پوست آهو بنویسند؛ آیا باید آنرا به بازوی راست ببندد تا سحرش باطل شود؟
  ضمنا استعانت از سوره احزاب به صورتی که ذکر شده برای باطل شدن سحر هم هست ؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم

   با توجه به روایت سوره احزاب در کتاب تفسیرالبرهان باید سوره احزاب در کوزه مخصوص قرار بگیرد و آن را در منزل نگهداری کند که خواستگاران وی و اقوام او زیاد شود و ضرورتی بر بستن به بازو نیست

   در روایت جهت ازدیاد خواستگار روایت شده است

   باتشکر
   التماس دعا

 18. مهین می گوید

  سلام بهم گفتن همزاد کافر دارم بنظرتون حرز ابی دجانه خوبه؟ حرز امام جواد برای چی خوبه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم حرز ابی دجانه جهت دفع اجنه وشیاطین روایت شده است و جنس همزاد هم مانند اجنه است و انشاءلله حرز ابی دجانه مفبد خواهد بود.

   از ارتباطی که با پشتیبانی سایت موسسه فرهنگی اسم اعظم برقرار کردید متشکریم؛
   اوقات خوبی را برای شما آرزومندیم.
   خدانگهدار
   *

 19. لاله می گوید

  سلام برای چشم زخم کدوم دعا خوبه؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم بهترین و موثرترین دعا برای دفع چشم زخم دعای حرز امام جواد است و توصیه شده آیت الله بهجت می باشد.

   از ارتباطی که با پشتیبانی سایت موسسه فرهنگی اسم اعظم برقرار کردید متشکریم؛
   اوقات خوبی را برای شما آرزومندیم.
   خدانگهدار
   *

 20. نگار می گوید

  سلام وقت بخیر حرز امام جواد فقط برای آقایان قابل استفاده است یا خانمها هم می توانند استفاده کنند؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام علیکم
   در روایت هیچگونه تفاوتی برای مرد یا زن نیامده است و برای همه قابل استفاده است.

   از ارتباطی که با پشتیبانی سایت موسسه فرهنگی اسم اعظم برقرار کردید متشکریم؛
   اوقات خوبی را برای شما آرزومندیم.
   خدانگهدار

 21. کمیله می گوید

  سلام عليكم. آیا برای سوره احزاب باید درکوزه مخصوصی گذاشت؟ ؟؟یادر یک گلدان سربسته کوچک هم بذاریم کفایت می کند؟ ؟

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام
   بله میتوانید در گلدان سربسته هم بگذارید اما شرایط خاصی دارد که باید رعایت شود

   با تشکر از ارتباط شما با موسسه فرهنگی اسم اعظم

 22. ز می گوید

  .:
  قبلا حرز امام جواد علیه السلام از موسسه خریداری کرده بودم
  الان دعای ازدواج رو میخواستم سفارش بدم .

  این سوره احزاب نوشته شده روی پوست آهو رو به همراه حرز امام جواد علیه السلام داخل استوانه نقره ای بگذارم اشکالی نداره و آیا همین اثری که گفته شده رو خواهد داشت؟؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم

   سوره احزاب باید داخل کوزه در منزل باشد و نیازی به همراه کردن ندارد.

   در صورتی که هنوز سوال و یا مورد ابهامی برای شما وجود دارد، خوشحال می‌شویم بتوانیم شما را راهنمایی نماییم.
   موفق باشید

 23. رضایی می گوید

  سلام.وقت بخیر. سوره احزاب چه روزی وچه ساعتی نوشته شود بهتراست ؟ ایا میتوانیم روی کاغذ بنویسیم و بعد در پوست آهو بگذاریم؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   روایت معتبری مبنی بر نوشتن سوره احزاب در ساعت و روز خاص وجود ندارد، اما نوشته نشدن در ایام قمر در عقرب توسط مؤسسه اسم اعظم رعایت می شود.
   همچنین طبق روایت جهت جلب توجه و نظر خواستگاران، سوره احزاب باید روی پوست آهو نوشته سپس داخل حقه (ظرفی کوزه مانند) در منزل قرار داده شود.
   موفق باشید.

 24. سیده می گوید

  سلام…سوره احزاب نوشته شده روی پوست آهو رو باید همراه خودمون نگه داریم؟یا اینکه حتما بایو درون یه کوزه باشه؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   طبق روایات نیاز است که داخل حقه (ظرفی کوزه مانند) در منزل قرار گیرد تا نظر خواستگاران به آن منزل جلب شود.
   موفق باشید.

 25. سایه می گوید

  سلام خوبید میخام خواهرم زودی ازدواج کنه هرچ زودتر بهتر چ کار کنم چ دعایی استفاده کنم مرسییی

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   ان شاءالله همیشه سلامت باشید
   بسته تسریع در امر ازدواج (سوره احزاب نوشته شده بر روی پوست آهو) به شما پیشنهاد می شود.

   موفق باشید

 26. سایه می گوید

  میخام یکی فوری ازدواج کنه دعایی میخام

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مشتری گرامی؛
   سلام علیکم
   بسته تسریع در امر ازدواج (سوره احزاب نوشته شده بر روی پوست آهو) را به شما پیشنهاد می دهیم.

   موفق باشید

 27. مهسا می گوید

  سلام
  نماز حرز امام جواد علیه السلام قنوت هم دارد؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   بله؛ نماز حرز امام جواد علیه السلام قنوت دارد اما مستحب است.
   موفق باشید.

 28. ~ می گوید

  سلام
  ببخشید من ان شالله میخوام اگه خدا بخواد با یکی ازدواج کنم بعد محرم امسال از امام حسین خواستم اگر ب این اقا میرسم تو شب تاسوعا و عاشورا تو خواب برام نشونه بفرسته
  تو شب تاسوعا خواب دیدم تو ی مجلسی نشسته بودم و داشتم شیرینی میخوردم و خیلی ب دهنم مزه داشت
  شب عاشورا هم دیدم خواب زن عموم ک سیده بهم طلا و لباس هدیه داد
  میخوام ببینم اینا نشونن؟
  ی شب هم دیدم خواب تو ی حرم بودم سردار سلیمانی هم بود ازش خواستم از خدا بخواه دانشگاه قبول شم و ب این پسر برسم
  نگاهی بهم انداخت و خندید و دست کشید رو سرم
  ممنونم میشم اگه راهنماییم کنین

 29. امیرحسین می گوید

  سلام ایابرای ازدواج اقایون هم حرز خاصی وجود داره؟ اقایون برای اینکه سریعتر ازدواج کنن ایا حرز مخصوص دارن؟مرسی

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   به همراه داشتن سوره طه می تواند در این زمینه موثر باشد (ان شاءالله).
   چراکه در خواص و آثار کتابت و همراه داشتن این سوره آمده است که؛
   هرکس سوره طه را بنویسد و در پارچه ای (حریر) سبزرنگ قرار دهد و همراه خود کند،
   ان شاءالله آنچه به صلاح اوست در امر ازدواجش رخ می دهد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 30. امیرحسین می گوید

  من یه حرز امام جواد خریدم و به گردن انداختم اما گردنبند نقره ای نیست. ایا اثر ندارد؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   گرچه که جهت بهره مندی کامل از آثار حرز بهتر است به مواردی که در روایت گفته شده (قراردادن حرز داخل نقره استوانه شکل و مخصوص) عمل شود؛ اما استفاده به این صورت نیز ان شاءالله موثر است.
   موفق باشید.
   یاعلی

 31. صبا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من حرز امام جواد تهیه کردم حتما باید به بازو باشه؟؟؟
  بخاطره شرایط شغلیم نمیتونم مدام ببندمش به بازوم امکانش هست در لباس بگذارم؟یا به یقه پیراهنم وصل کنم؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   بهتر است برای بهره مندی کامل از آثار حرز، به بازو بسته شود؛ اما همراه داشتن آن (به هر صورت) نیز، ان شاءالله موثر است.
   موفق باشید.
   یاعلی

 32. کوثر می گوید

  سلام وقت بخیر من ازموسسه شما سوره احزاب خرید کردم بعد برای نگهداریش حتما باید تو کوزه باشه یا تو طرف شیشه ای هم میشه بزاریم ؟ومنظورتون از کوزه مخصوص به چه شکلی هست؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   طبق روایت باید سوره احزاب نوشته شده داخل حقه نگهداری شود.
   منظور از حقه ظرفی کوزه مانند و از جنس سفال یا چینی می باشد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 33. زهرا می گوید

  سلام جنس گلدان سفالی است؟

  1. موسسه فرهنگی اسم اعظم می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   بله گلدان ها از جنس سفال و میناکاری همدان هستند.
   موفق باشید.
   یاعلی

 34. سارا می گوید

  سللم بسته دفع جن و حرز ابودجانه کبیر اگر یکی در اپارتمان باشه برایه کل اپارتمان تاثیر داره یا فقط اون واحدی که حرز داخلش هست تاثیر داره

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   برای تاثیر روزانه دفع جن ممکن است برای کل آپارتمان اثر داشته باشد اما برای تاثیر شبانه آن که نیاز است زیر بالش فرد باشد، استفاده و اثر شخصی دارد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 35. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشيدمن سوره احزاب وحرزروازشماخريداري كردم اماهنوزمشکل ازدواج من روحل نکرده به نظرتون ایامشکلی هست؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   اثرگذاری ادعیه و احراز (بخصوص سوره احزاب جهت تسریع در امر ازدواج) به عوامل مختلفی بستگی دارد.
   همچنین منوط به رعایت تمامی آداب آن چه تهیه و چه نگهداری آن می باشد.
   و مطمئنا با خواست و اراده خداوند محقق می گردد؛ بنابراین با رعایت آداب نگهداری و مهم تر از همه توکل جستن و تسلیم در برابر خواست خداوند و ناامید نشدن از درگاه او، ان شاءالله اثرگذاری آن را در زمانی که به صلاح است، مشاهده خواهید کرد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 36. فاطمه می گوید

  سلام من حدود هفت ماه که بسته سوره مبارک احزاب رو گرفتم وداخل کوزه که فرستادین گذاشتم و حتی گلهارا داخل کوزه گذاشتم ورو به قبله روی دیوار اتاقم نصب کردم اماتاالان هیچ خواستگاری نیامده‌است وشاید حکمتی هست وخدابهتر میداند وایا نیاز به دعای بخت گشایی هست ممنونم از راهنمایی شما

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   اثرگذاری ادعیه به عوامل مختلفی بستگی دارد.
   موردی که جهت تسریع در امر ازدواج توصیه و روایت شده است؛ نوشتن سوره احزاب روی پوست آهو و قرار دادن داخل ظرف کوزه مانند است.
   با توکل بر خداوند، مطمئنا این امر، هر زمان که به صلاح شما باشد اتفاق می افتد (ان شاءالله).
   موفق باشید.
   یاعلی

 37. Sara می گوید

  سلام من سوره احزاب گرفتم ولی خواستگار نیامده ممکنه در ادابش اشتباه کرده باشم وقتی سوره را میگیریم باید چیکارش کنم

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   همراه گرامی؛
   سلام علیکم
   سوره احزاب که روی پوست آهو نوشته شده است را داخل ظرف کوزه مانندی گذاشته و داخل منزل قرار دهید.
   اثرگذاری ادعیه و احراز مشروط به رعایت آداب تهیه و نگهداری آن و از همه مهمتر خواست و اراده خداوند می باشد.
   به خداوند توکل کنید؛ ان شاء الله هر زمان که صلاح باشد اتفاق می افتد.
   موفق باشید.
   یاعلی

   1. Sara می گوید

    من سوره داخل همان کوزه که دادید گذاشتم و درش را بستم و داخل کمدم اویزان کردم درست انجام دادم؟

    1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

     همراه گرامی؛
     سلام علیکم
     طبق روایت باید پوست آهو که روی آن سوره احزاب نوشته شده را داخل ظرف کوزه مانند، قرار داده و در منزل نگهداری شود؛ فرقی ندارد که در کدام قسمت منزل و به چه حالتی باشد.
     موفق باشید.
     یاعلی

 38. پرس می گوید

  سلام. ببخشید نوشتن سوره احزاب به نیت ازدواج با پسرموردنظرهم میشه؟ یافقط خواستگار رو زیادمیکنه؟

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   خواص و آثاری که برای نگارش این سوره روی پوست آهو در روایات وارد شده چنین است:
   1- افزایش استقبال خواستگاران به دختر و خواهر و بستگان شخص.
   2- رغبت افراد به (خود و بستگان) آن شخص هرچند فقیر باشد.
   با توجه به مورد دوم، می تواند باعث افزایش رغبت و جلب توجه افراد (فرد مورد نظر شما هم می تواند مدنظر باشد) به شخص (دختر) شود که البته تمام این موارد به خواست و اراده خداوند بستگی دارد.
   موفق باشید.
   یاعلی

 39. ن می گوید

  سلام ببخشید سوره رو میشه تو شیشه جا مربا که شسته شده قرار داد یا حتما باید کوزه باشه و آب نخورده باشه و اینکه اگه قبلش تو شیشه جا مربا که شستیمش قرار بدیم و این مورد مشکل داشته باشه میشه درش آورد و گذاشت داخل کوزه اثرش از بین نمیره ممنون میشم جواب بدید

  1. کارشناس پاسخگو (شماره 101) می گوید

   مخاطب گرامی؛
   سلام علیکم
   طبق روایت، سوره احزاب باید روی پوست آهو نوشته و داخل حقه (ظرفی کوزه مانند (بیشتر از جنس سفال مدنظر هست)) قرار بگیرد.
   اگر تا به حال داخل چنین ظرفی نبوده و حال قصد دارید طبق روایت عمل کنید، موردی ندارد و اثر آن از بین نرفته است.
   تنها در صورتی اثر آن از بین می رود که متن سوره پاک شود.
   موفق باشید.
   یاعلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =