موسسه اسم اعظم | بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ادعیه مستند حرز امام جواد (علیه السلام)

راه های دفع چشم زخم

1-گفتن سه مرتبه «ما شاءالله لا قوه الا بالله العلی العظیم» حین ترس از چشم زخم
2-خواندن سوره های (قل اعوذ برب الفلق و قل اعوذ برب الناس)
3-خواندن آیه «و ان یکاد الذین کفروا…»؛
4-خواندن سوره «ناس» هنگام بیرون رفتن از منزل
5-در مورد (اسپند) از حضرت رسول(ص) نقل شده که بر هر یک از برگ و دانه درخت اسفند ملکی موکل است که با آنها هست تا آن که بپوسد و ریشه و شاخه اش غم و سحر را برطرف می کند و در دانه اش شفای هفتاد درد است. (مفاتیح الجنان، ص 335) در روایت این معناست که اسپند دود کردن برای دفع چشم و نظر، و نیز راندن شیاطین سودمند است «سفینه البحار»، ماده حرمل

5- راهکار دیگر صدقه دادن است که براساس روایات درمان و مانع همه خطرات از جمله چشم زخم است چنان که در روایاتی آمده است: «ان الصدقه لتدفع سبعین بلیه من بلایا الدنیا» همانا صدقه، هفتاد بلا از بلایای دنیا را دور می کند. (کافی، ج 4، ص 6) . اینکه چشم زخم در برخی افراد یک امر طبیعی است یا اینکه اختیاری است و می توان از آن جلوگیری کرد ذکر این نکته لازم است که بعضی گفته اند چشم کسی که از روی حسادت یا از روی شگفتی به موردی حساس می شود، تشعشعی از خود ساطع می کند، که شاید بتوان گفت این حالت قدرت نفس آن شخص است. بی شک چشم زخم به عنوان علت ناقصه و در طول علت فاعلی حقیقی یعنی خداوند متعال قرار دارد و به اذن او تأثیر می گذارد. نکته بعدی آن که این قدرت تحت اختیار و اراده آن شخص نیست که زخم خود را تنها نثار دشمنان کند، با این همه کسی که چشم او دچار این قدرت شده است، شایسته است به نکات زیر برای جلوگیری از آسیب رسانی کمتر به مؤمنین توجه کند.
الف) اگر انسانی می داند این قدرت در چشم های اوست تا آنجا که ممکن است به اموری که مورد شگفتی یا حسادت او است، نگاه نکند، یا اگر نگاه کرد فورا روی خود را برگرداند و با دعا و توسل اثر آن نگاه را از بین ببرد.
ب) اگر چیزی به ذهن چنین شخصی خطور کرد با ذکر لاحول ولاقوه الا بالله العلی العظیم به قدرت خدا اقرار کند و به او پناه ببرد.
ج) هر چه ایمان به خدا، معاد و عقاید مذهبی محکم تر باشد، اموری مثل چشم زخم در آنجا زمینه بروز و ظهور کمتری پیدا می کند و در صورت رعایت این موارد و اصول مربوطه اگر احیانا چشم زخمی اتفاق افتاد، دیگر آن شخص مقصر نیست.

از رسول خدا(ص) روایت شده که فرمود: چشم زخم حق است، وقتی یکی از شماها به انسان یا حیوانی یا اشیاء دیگری که زیبا است بنگرد و تعجب نماید، بگوید: آمنت بالله و صلی الله علی محمد و آله پس از آن، اثر چشمش خنثی می شود. از امام صادق(ع) : کسی که چیزی از برادرش او را متعجب ساخت، بگوید: تبارک الله احسن الخالقین زیرا چشم زخم حق است. همچنین در برخی از آیات و روایات گفتن ماشاءالله  نیز درباره چیزی که انسان را به شگفتی می آورد، به عنوان یکی از راه های جلوگیری از تأثیر چشم زخم بیان شده است. حضرت امام صادق(ع) : هرگاه بخواهید با دوستی آراسته و چشمگیر از خانه بیرون روید، معوذتین (قل اعوذ برب الفلق… و قل اعوذ برب الناس…» را بخوانید تا چشمی در شما اثر نکند.» (بحارالانوار، ج95، ص331)

خبرنامه هفتگی اسم اعظم
خبرنامه هفتگی اسم اعظم
با عضویت در خبرنامه ما، هر هفته یک ایمیل مفید دریافت کنید!
شما هر زمان که بخواهید میتوانید عضویت خودتان را لغو کنید!
2 نظرات
 1. Shahab می گوید

  سلام بر شما _ آیا شما حرز کبیر امام جواد علیه السلام را بر روی پوست آهو و در ساعت سعد و با قلم مخصوص اسلامی مینویسید یا بر روی کاغذ اسلامی؟اگر بر روی کاغذ هم توسط فردی مومن و با شرایطش نوشته شود،چطور،آیا همان تاثیرات حرز هم موثر و قوی است؟ لطفاً در اسرع وقت پاسخگو باشید بسیار ممنون و موفق باشید

  1. موسسه اسم اعظم می گوید

   سلام
   حرز امام جواد روی پوست اهو با اداب توسط طلاب حوزه علمیه مشهد نگارش و زیر نظر اساتید عالی حوزه علمیه قم می باشد

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

دو × دو =